warto

wideo3

warto

lmtGrupa LMT powstała w 1993 jako część grupy przedsiębiorstw Leitz. Od 2009 grupa LMT jest samodzielną jednostką, a w jej skład wchodzi LMT Technology Group obejmująca następujące firmy: Belin, Fette, Kieninger i Onsrud oraz spółka LMT Tool Systems. Centrala  LMT znajduje   się   w   Oberkochen.   Zlokalizowane   są   tu także centra kompetencji
z zakresu obróbki ciężkiej i obróbki wałów korbowych prowadzone wspólnie z firmą partnerską Boehlerit. Poza tym grupa LMT jest reprezentowana na wszystkich liczących się rynkach dzięki lokalizacji 20 fabryk, oddziałów i punktów serwisowych na całym świecie.

lmt fetteLMT Fette jest jednym z wiodących na świecie producentów frezarskich narzędzi precyzyjnych, frezów ślimakowych,  systemów do walcowania gwintów i gwintowników. W siedzibie głównej utworzonego w 1908 roku przez Wilhema Fette przedsiębiorstwa mieszczącego się w Schwarzenbek niedaleko Hamburga zatrudnionych jest obecnie około 1100 pracowników. Już w 1916 Fette wyprodukowało pierwszy frez ślimakowy. Do dziś Fette jest światowym liderem w zakresie produkcji frezów ślimakowych.

Wspólnie z innymi producentami narzędzi Wilhelm Fette utworzył w 1917 roku Związek Niemieckich Producentów Narzędzi Precyzyjnych. Powstanie w połowie lat trzydziestych pierwszej hartowni stali szybkotnącej stanowiło podstawę do opracowania obszernego programu niezwykle wydajnych narzędzi. W latach pięćdziesiątych Fette jako pierwsze zaprezentowało nową generację opatentowanych głowic do wygniatania gwintów umożliwiających obróbkę bezwiórową. Od tego momentu Fette wdrażało rozwiązania technologiczne takie jak innowacyjne narzędzia, materiały skrawające i systemy powlekania. Program produktów Fette obejmuje obecnie szerokie spektrum narzędzi precyzyjnych
do wiórowej i bezwiórowej obróbki metali.

Fette jest członkiem-założycielem powstałego w 1993 roku koncernu LMT i w ramach tej grupy stanowi centrum kompetencji w zakresie obróbki kół zębatych i walcowania, jak również obróbki frezarskiej.
O NAS | OFERTA | DO POBRANIA | KONTAKT
Boehlerit Polska Sp. z.o.o.